|

Poradnik samodzielnego tworzenia świetnych profesjonalnych artykułów z wykorzystaniem AI (sztucznej inteligencji)

Słowem wstępu. W (niemal) wszystkich projektach istnieje trójkąt: Czas-Wiedza-Pieniądze. Złotą zasadą jest, że możesz realizować swój projekt, jeśli masz przynajmniej dwie z tych trzech rzeczy. 

Tworzenie treści za pomocą sztucznej inteligencji wymaga głównie czasu i wiedzy o tym jak to robić. Pieniądze to już rzecz względna – można opierać się na darmowych rozwiązaniach (co wymaga więcej czasu i wiedzy), można korzystać z relatywnie tanich rozwiązań, wspomagających pracę, oszczędzających czas i wymagających mniejszej wiedzy. 

Jak szybko i tanio napisać profesjonalny artykuł?

Zakładasz sobie konto na Copymate – https://tool.copymate.app/register

Na początek dostajesz pewną pulę kredytów do wykorzystania “na start”. 

Jeśli (przypadkiem) na Twoim koncie nie pojawiły się kredyty, piszesz do supportu Copymate: contact@copymate.app

Wygenerowanie artykułu kosztuje kilka kredytów. Trwa to chwilę krótsza lub dłuższą.

Można artykuł przejrzeć i edytować w panelu, choć tak naprawdę niewiele jest roboty, Copymate pisze zwykle dużo lepiej niż junior copywriter a może nawet lepiej.

Taki artykuł można umieścić albo na swoim blogu albo użyć jako artykuł sponsorowany i opublikować na zewnętrznym portalu wraz z linkami do swojej strony czy sklepu internetowego (linkbuilding, pozyskiwanie linków, jedna z form pozycjonowania).

Porady dla początkujących

Fajny dla człowieka artykuł to taki, który z jednej strony zawiera sensowne i przydatne wiadomości na konkretny temat, z drugiej strony jest atrakcyjny wizualnie i zawiera zdjęcia, obrazy na których czytelnik “zawiesi oko” i się zachwyci. 

Można za pomocą Copymate stworzyć artykuł ogólny, zadając sztucznej inteligencji prosty temat / prompt np: “Damskie jesienne stylizacje na sezon 2023/2024 – pomysły i inspiracje” i dostajesz doskonały artykuł będący zbiorem informacji na ten temat. Problemem może być dobranie zdjęć (swoich, ze stocka, AI generated), które dobrze pasowałyby do treści i można je było umieścić wewnątrz artykułu.

Jeśli chcesz wykorzystać swoje zdjęcia to musisz myśleć inaczej. Nie robić tego prosto – ale trudniej, co oznacza większe zaangażowanie. Więcej wkładu i pracy daje fenomenalne efekty.

Pomyśl najpierw o czym ma być artykuł i jakimi (twoimi zdjęciami, grafikami) ma być udekorowany wewnątrz. Jakie zdjęcia chcesz umieścić jako ilustracja akapitu, rozdziału itp.

Więc najpierw wybierasz temat przewodni, potem dobierasz zdjęcia. A na koniec – przygotowujesz zadanie dla AI, które zawierać będzie temat przewodni i to co chcesz pokazać.

W aplikacji Copymate obecnie (2023/10) można użyć tematu zawierającego maksymalnie 255 znaków ze spacjami. Pro tip: po przecinku, kropce, średniku możesz usunąć spację i zaoszczędzić kilka znaków.

Przykład 1

Zamiast pisać temat:

Jesienne stylizacje 2023 – sukienki z dzianiny

Napisz:

dopasowane sukienki dzianinowe,kolorowe sukienki z dzianiny,sukienki z golfem,sukienki z dekoltem w szpic,sukienki z dzianiny z szerokim dekoltem odsłaniającym ramię,obcisłe długie sukienki dzianinowe z dużym wycięciem,krótkie sweterkowe sukienki

(długość 247 znaków)

Po wygenerowaniu artykułu zmienisz sobie tytuł na jaki chcesz. Natomiast dostaniesz precyzyjny artykuł ze śródtytułami i akapitami dopasowanymi do konkretnych modeli.

Na podstawie tego długiego prompta z przykładu powstał artykuł, który uzupełniłem o posiadane grafiki. Zobacz jak to wygląda efekt jest conajmniej zadowalający:

https://domnotki.pl/202309-sukienki-z-dzianiny-jak-sie-ubrac-modnie-i-wygodnie.html

Przykład 2

Prompt – temat dla AI:

Czerwona krótka sukienka idealna dla odważniej kobiety. Klasyczna mała czarna sukienka zawsze dodaje uroku i tajemniczości. Sukienka ze srebrnych cekinów mieni się kolorami podczas sylwestrowej gali. Olśniewająca jedwabna luźna sukienka w złotym kolorze to przepych i bogactwo. Casualowe pastelowe sukienki, w paski lub groszki to kwintesencja retro i wygody. Sukienki stylizowane na mundury i uniformy to wizualna uczta.

(ten prompt powstał, gdy jeszcze nie było ograniczenia 255 znaków, obecnie musiałby zostać skrócony)

Efekt:

https://domnotki.pl/202304-kobieta-pelna-seksapilu-sukienka-jako-symbol-kobiecosci.html

KONIEC PORADNIKA

Publikuj artykuły na naszych blogach – pozyskuj pozycjonujące linki dofollow

Zobacz tutaj:

Podobne wpisy